• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy ciągle warto jeździć do Egiptu?

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Chociaż generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno napisać, że Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Początkowo warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Wiele osób nawet myśli, iż Italia to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki albo ciepłe plaże, lecz także dały dla nas genialnych naukowców, pyszne potrawy czy luksusowe samochody. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z polskich miast codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym i Mediolan warto na początku zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są także miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje wielką potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą wyczekuje na tenże cudowny czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy w końcu nadchodzi ten moment gdy możemy wraz z rodziną wyjechać na wspólny odpoczynek. Obecnie opcji w tymże zakresie mamy tak dużo, iż ciężko jest podjąć decyzję. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie wiele ciekawych miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeśli tylko mamy tego rodzaju możliwość i chcemy nieco zaoszczędzić, dobrze jest zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny w tym czasie bywają o wiele niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży weźmy pod uwagę także żeby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak morze i dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Decydując się na wyjazd do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma wspaniałymi zabytkami oraz opowieściami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do tego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wyjazd do Australii to duży wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych bardzo dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz także dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym organizuje się Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, że zdecydowana większość mieszkańców Australii mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który oferuje nam całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz Największe zalety UE
Chociaż UE to obecnie siedlisko potężnej biurokracji i wartości, które ogólnie nie służą Staremu Kontynentowi, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, że z naszego punktu widzenia Unia Europejska ma sporo więcej atutów, niż wad. Przecież jeżeli po 1990 roku byśmy nie poszli za Unią, Zachodem, bylibyśmy o wiele biedniejszym państwem, które na dodatek byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Definitywnie żadna osoba, która choćby trochę orientuje się na zagadnieniach związanych z geopolityką, bardzo dobrze wie, że wybór Polaków był bardzo prosty – Unia, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są realia, zatem trudno się nie zgodzić.
Wielkim atutem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla nas europejskich granic. Oczywiście np. mieszkańcy Norwegii także nie mają większych kłopotów z przekraczaniem granic, lecz to bardzo specyficzne państwo. Nie możemy także zapomnieć o setkach miliardów złotych z unijnych funduszy. Chociażby autostrady są częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapominać, iż jakimś atutem UE jest również to, że możemy inwestować pieniądze w np. Wielkiej Brytanii albo Szwecji. Wydaje się zatem, iż to bardzo dobrze, że w 2003 roku nasi rodacy powiedzieli tak Unii Europejskiej. Bo jeśli nie Unia Europejska, to niby co?

1. Kliknij i zobacz

2. Sprawdź tutaj

3. Zobacz szczegóły

4. Więcej informacji

5. Przejdź do strony

Categories: Turystyka

Comments are closed.